Vanemad ei taha minna hooldekodusse, aga ise ka hooldada ei jaksa?

CareMate eestvedajad Olga, Heleri, Marion.

Viis tellida vajaduse järgi koju inimese hooldamiseks abikäsi on Eestis üsna uudne võimalus. Seetõttu mõistame, et tihti alguses tundub see olevat võõras. Seda nii hoolduse vajajatele kui inimestele, kes abi sooviksid pakkuda. Kas ja kuivõrd võiks uudne viis hooldamise tellimiseks koju Eestis toimida?
See, et maailmas rahvastik vananeb on kõigile teada. Hoolduskoormus on midagi, mille all kannatab iga pere ühel võiteisel hetkel meie elus.

Koormuse leevendamiseks sai loodud internetikeskkond ehk platvorm nimega CareMate. Olime tiimiga ideele tulles ise veidi kahtleval seisukohal, kas ikka leiame piisavalt suure südamega aitajaid, kes empaatiavõimet omaks ja julgeksid võõra inimese juurde appi tõtata. Meie üllatuseks on abipakkujate seas CareMate päris populaarne. Meie poole pöörduvad inimesed igasuguse taustaga. Kuna teeme kõigile ettevalmistava kursuse, ei ole hirmu proovida.

Tänaseks oleme võimaldanud läbi oma iseteenindusega keskkonna abi tellida ja pakkuda juba peaaegu poolteist aastat. Oleme aidanud sadu peresid. Iga päevaga kasvab suur rõõm abivajaduse täitmise üle. Kõige suurem rõõm ja tunnustus tekib tagasiside põhjal, mida hooleandjatele klientide poolt jäetakse.

Jüri: "Täname südamest meie hooleandjat Tiinat , kes on sõbralik, toimekas, otsib ja leiab alati lahenduse, Tiina soovitusel oleme soetanud mitmeid abivahendeid, mis meie olukorda leevendavad. Tiina on empaatiline ja kohusetundlik ning teeb oma tööd suure pühendumisega."

Meida: "Olen Jaanikale väga tänulik-jätan rahuliku südamega oma vanatädi tema hoole alla. Ka vanatädi on õnnelik, et tema juures käib selline tore armas tütarlaps(tädi sõnad)."

Priit: "Olen tänulik CareMate'le pakutava teenuse osutamise eest ja eriti Kairile lahke ja asjaliku suhtumise ning tegutsemise eest. Olulisem kui minu tänu on ema rahulolu, kes hoolt ja seltskonda vajab. Suured tänud."

Merike: "Oleme südamest tänulikud Piretile, kes osutus meie perele nii heaks abiliseks. Ta on väga vastutulelik, mõistev ja abivalmis ning oskab ka keerulises olukorras hakkama saada. Tegelikult jääb mul sõnadest puudu, et kogu tänu väljendada."

Tunne, et saame ühiskonda muuta õnnelikumaks ja toetatumaks annab ainult indu juurde CareMate platvormi edasi arendamiseks. Oleme samuti väga tänulikud, et Euroopa Sotsiaalfond toetab meie ettevõtmist ja andis ressurssi uue ja veelgi parema platvormi ehitamiseks.

Selleks aga, et saaksime luua parima uue lahenduse, palume hooldusabi järgi vajadust tundvatel perekondadel liituda meiega ja tulla osalema piloteerimisprojekti, et anda tagasisidet ning katsetada oktoobriks valmivat lahendust. Teeme seda, et pakkuda teile parimat viisi lemmik hooldaja leidmisel ja vajaduse järgi tellimisel. Pilootprojektis osalemiseks tuleb registreerimisel soovitaja kohale kirjutada märksõna “ piloot“.

Hoolides,
CareMate tiim
Eelmine
Kuidas hoida eakate ja krooniliste haigete tervist suvekuumuses?
Järgmine
CareMate käis Eesti Epilepsialiidu suvepäevadel