Parim viis hooldusabi lahendamiseks praeguses muutunud olukorras


Kuidas saada hakkama oma lähedaste hooldamise korraldamisega uuenenud maailmas? Delikaatne, teema, mida ehk ei soovi sõpradega arutada? Kust leida parimat ja soodsaimat abi nüüdsel ajal?

Raskel ajal on palju räägitud ohust vanemate inimeste seas ning tähelepanu on hakatud pöörama nende tervisele ja ohutuse tagamisele. Kas me ise oleme piisavalt enda jaoks selle teekonna läbi mõelnud? Oleme me endilt küsinud, kuidas meie memmed ja taadid selles olukorras hakkama saavad? Isolatsioon on meile endale raske, aga ühiskonna survel isoleeritusele rõhumine suurema ohuga inimestele, millise tunde on see nendes tekitanud?

Nüüd, kus piirid on avatud, võiksime me justkui ise taas oma vanemaid külastada. Samas, viirus ei ole meie seast ju veel täiesti kadunud. Räägitakse teisest lainest, mis ehk tuleb veelgi hullem. Kes teab? Mis saab siis meie lähedastest? Rääkimata sellest, et viimasel ajal on meedias avaldatud palju muremõtteid hooldekodudes oleva viiruse leviku ja hinna tõusu üle. Meie eakad, kallid lähedased, on ohus praegu ja ka tulevikus. Hooldekodudesse paigutamise võimalus oli tänaseni,  kriisi ajal, uute klientide jaoks tühistatud, järjekorrad sinna ilmselt olenemata hinnatõusust samas kasvavad.

Samal ajal on meil paljudel tarvis ümber korraldada oma sissetulekuallikad. Pakutakse tööd, mis pole ehk niivõrd paindlikud, kui varasemalt. Paindliku töö puudumine aga vähendaks võimalusi ise oma lähedase eest hoolitseda. Võib ette tulla pakkumisi, mis on sootuks teises piirkonnas. Kõik muutub.

Muudatuse ajal on aga kõige tähtsam, et oleme ise terved ja tugevad. Et saame ise hakkama ja ka meie lähedased on hoitud. Selleks, et kompromissi leida, on ehk raskel südamel tulnud ette valikute vahel valimisi. Nii on siiski kaalutlusse tulnud hooldekodude kasutamine. Aga mis hetkel? Kas siis, kui meie lähedane on juba suremise äärel, või ka siis, kui ta on kodus üksi, veidi veel ise hakkama saamas, aga meil pole aega tema eest uuenenud olukorras niivõrd hoolt kanda?

Mõelda vaid, meie vanemad tegid aastakümneid tagasi kõik selleks, et meid kaitsta igas olukorras, kui sündisime ja kasvasime -nüüd on meie kord ja kohutus nende eest hoolt kanda, kui neil on raske. Aga kas oleme leidnud üles kõik võimalused, kuidas seda efektiivselt teha?

Just efektiivsus ongi märksõna, mistõttu tasub vaadata uusi lahendusi. Üheks selliseks on CareMate, seesama platvorm, millel praegust artiklit loed. Vaadates teenuste ja võimaluste kohta lähemalt, leiad ehk parima viisi, mismoodi oma lähedastele toeks olla.

CareMate pakub koduvisiite hooldustoimingutega oma ala spetsialistidelt. Hoole pakkujad, kes tulevad lähedase juurde koju appi, on korralikult ette valmistatud. Nad on läbinud põhjaliku koolituse, kuidas hügieeninõudeid täita ja nakkuse levikut takistada. Samuti teavad nad, kuidas professionaalselt sõbralikult toetavad olla ning aitavad seejuures ära teha kõik inimese hooldustoimingud, et ta saaks elada turvaliselt oma kodus. 

Vägatähtis on ka pöörata tähelepanu sellele, et külastuste ootamine ja kellegagi võimalus suhelda, see aitab üksindustest tulnud alateadlikku depressiooni väga suures hulgas leevendada. 

Tunnihind ei ole ka sugugi kõrge, vaid 10 eurot tund. Seega, võrreldes hooldekodu tasuga ja ajaga, mil tegelikult meie lähedastele hoolitsust pakutakse, on see oluliselt soodsam. Paari tunniga päevas või mõne tunniga nädalas saab igaüks panna kokku vajaduspõhise ja oma rahakotile ning võimalustele vastava kodus hooldamise kava. Mis kõige tähtsam, see on imelihtne! 

Registreeri kasutajaks, kirjelda oma lähedase olukorda, kus ja millist abi võiks vaja olla. Vali, millal visiidid võiks toimuda ja vali abiline nendeks. Hooleandja tuleb rõõmsalt professionaalina koju appi ning pärast iga visiidi lõppu annab ka teada, mis sai tehtud ja kuidas olukord on. maksed käivad samuti läbi platvormi, et oleks kindel, et töö, mille eest makstakse, on kindlasti tellimuse järgi tehtud.

Mõtle sellele, aruta oma memme või taadiga, proovi. CareMate ei kohusta mingiks bürokraatiaks ega pikkade lepingute tegemiseks. Ehk alustades toetamisega mõnel määral juba praegu, on võimalik vältida kõige hullemat- kiiret lähedase tervise halvenemist ja suuri tagajärjega tekkivaid hooldekodukoha kulutusi. 

CareMate, parim viis hooldusabiks- et eakana oleks võimalus kauem tervem, tugevam ja oma kodus õnnelik olla.

Eelmine
Üleskutse: osale pilootprojektis - leia abi eaka hoolduse toimingutes!
Järgmine
KODUNE HOOLDUSABI LÄHEDASELE PROFESSIONAALIDELT