Kui Tinderist jääb väheks... Kuidas leida põnevaid väljakutseid?

Heret Enden

On raske ette kujutada, et nutiajastul on võimalik tunda end üksikult ja abituna. Võiks ju arvata, et kõik vajalik on vaid näpuviipe kaugusel just nagu Tinderis. Aga paraku see nii ei ole.

Maailmas ja ka Eesti ühiskonnas kajastatakse üha enam üksildust ja isoleeritust kui pigem sagenevat nähtust. Riskigrupp on küllaltki laiaulatuslik – mitte ainult vanemaealised, vaid ka noored. Lisaks sellele, eestlaste mediaanvanuse tõusuga seoses puutume me kõik ühel hetkel kokku tõsise probleemiga: Kuidas leida vajadusel hooleandja?

Kord külapoest väljudes, mu sõbranna tervitas bussi ootavat naisterahvast: „Tere. Kuidas läheb?“ Soliidses eas daami põskedelt voolasid kuumad heldimuspisarad ning ta ei suutnud ära imestada, et keegi tema heaolu vastu huvi tunneb. Tegelikult piisab väga vähesest, et inimene tunneks hoolivust enda ümber.

Mulle tundub, et rohujuuretasandil on põhjuseks ühiskonna surve – vanemaealiste, erivajadustega inimeste sildistamine ja ka noortele suunatud kõrged nõudmised. See tähendab,et kui sa ei vasta ootustele, siis heidetakse sind kõrvale, sellisel juhul on üksildus või lausa isoleeritus paratamatus.

MIKS HOOLEANDJA VÄLJAÕPPELE TULLA?

Statistikaameti andmetel oli selle aasta 1. jaanuari seisuga Eestis erivajadustega inimeste arv 149 904, neist 30 788 registreeritud Tallinnas. Ka vanemaealiste osatähtsus on aja jooksul oluliselt muutunud ning moodustab 2017. aastal 19% rahvastikust.

CareMate platvorm annab võimaluse noortel osaleda hooleandja koolitusel. See kindlustab valmisoleku, et kvaliteetset teenust osutada. Nii leiab iga huviline erinevate hoolt pakkuvate tegevuste näol eneseteostust, mis on psühholoog A. Maslowi legendaarses püramiidis inimese üks baasvajadustest. Eestlastena heaoluühiskonna poole püüeldes võiksime arendada soome filosoofi Jari Ehrnrooth’i ideoloogiat - well-being asemel hoopis well-doing.

CareMate pakub põnevaid väljakutseid noortele – hooleandja töö on paindlik ja vaheldusrikas, mis järk-järgult kasvatab kõigi osapoolte sotsiaalset võrgustikku/tugivõrgustikku.


Järgmine
Kui keskea “rõõmud” kimbutavad