Miks tellida jalgade hooldus oma eakale lähedasele?

Väga tihti tuleb elus ette olukordi, kus unustatakse iseenda eest piisavalt hoolitseda. Lisaks endale tuleb hoolitseda meil tihti ka pereliikme eest. On see siis laps või enda vanem-vanavanem. Ikka tahame, et lähedased oleksid hoitud nagu ka me ise.  Küsimus on, kui palju me tegelikult paneme tähele asju, millega peaksime arvestama? 

Üks asi on hoolitseda kodu eest, aga teine asi inimese enda eest. Et ta piisavalt liiguks ja sööks, et riided oleks puhtad ja ta ise hooldatud. Isikuhooldus, mille korral siiani oleme püüdnud mõelda hädavajalikule, on välja tulnud, et tegelikult ei panda väga palju tähelepanu juuste ja jalgade hooldusele.  

Kõrgema ea ja liikumispuude tekkimisel, samuti kroonilisest haigusest tuleneva või muu põhjuse tõttu, esineb üsna palju probleeme jalgadega. Ja see tekitab tegelikult valu, mida keegi ei soovi meist kogeda. Võibolla ehk märkate, et jalad, need on külmad ja turses. Veresooned on haprad või hoopis on nahk väga kuiv. Kui jalad valutavad, siis ei tahaks väga neid puudutada ja veelvähem neile pediküüri teha. Hooldus jääb ära ning jalgade ja tervise esisund halveneb hoogsalt. Küll aga just õigest jalgade hooldusest saab alguse valu leevendus ja inimese heaolu taastumine. 

Mida tähendab jalgade hooldamine ja miks see oluline on?  


Pediküüri tegemine ei tundu esmapilgul keeruline, kuid mida teha siis, kui küüned on paksenenud, kandade nahk lõhki ning jalad valutavad? Jalgade tervisele mitte piisavalt tähelepanu pöörates võib olukord halveneda jõudsalt ja seda eriti vanemas eas, mil rakud enam niivõrd kiiresti ei taastu. Lisaks pediküüri toimingutele on hooldamisel oluline kasutada õigeid kreeme ning teha massaaži, et taastada veidikenegi vere ringlust. Jalgades toimuva elavdamine aitab üsna palju leevendada valu. 

Valu on aga midagi, mis algab füüsisest, kuid lõpuks mõjutab meid kõiki see üdini ka vaimselt. Et seda vältida, on CareMate`l üks rõõmustav uudis. 

Oleme otsustanud lisada oma teenuste hulka, mida vahendame Tallinnas, ka pediküüri teenuse. Vajadust on täheldatud ja juba üsna paljud inimesed on teenust meie hooleandjate poolt, kes läbinud vastava koolituse, katsetanud. 

Näidispilt enne jalgade hooldust:
Näidispilt pärast jalgade hooldust:
Seni saadud tagasiside CareMate vahendusel Haapsalus erivajadustega ja eakate inimeste jalgade hoolduse koolituse läbinud pühendunud pediküürile Üllele:


Parbi: „Ülle on imetore, sõbralik ja lahke. Soovitan kõigile. Me oleme tema teenusega väga väga rahul.“ 

Tiit: „Tänan kiire ja väga hea töö eest!“ 


Soovides teenust palume kirjutada info@caremate.ee koos piirkonnaga, kuhu oleks vaja tulla. Seejärel võetakse teiega ühendust, et leida sobiv aeg ja määrata hind. Olenevalt raskusastmest maksab teenus 20-35 eur.

Eelmine
CareMate käis Eesti Epilepsialiidu suvepäevadel
Järgmine
Kuidas aidata dementset lähedast, kes on üksinda kodus?