Miks nii palju viha pühade ajal?

Viimasel ajal on tulnud meie Facebook`i lehele mitmeid kommentaare, mis on lausa viha täis.

Kommentaarid sisaldavad lõike nagu „Miks see teenus tasuta pole?“, „Jälle mingi välismaa rikkurite firma!“,  või „Kust võtab pensionär sellise raha?“ ja muud sarnast.

Tahaksimegi kasutada võimalust, et vastata nendele küsimustele, lootuses, et mures inimesed saaksid oma vastuse ning saaksime kõik siiski rahumeelselt pühade meeleolus olla.

„Kust võtab pensionär sellise raha?“
Abivajajaid on kordades rohkem kui abipakkujaid. Hetkel on turul hooldekodud, kuid nende hinnad jäävad ümber 1000€. Kui iga kuu sellist raha pole maksta, kas siis abivajaja jätta täiesti ilma abita? Aga kui abi oleks vaja ainult näiteks pesemise või poest toidu toomisega ning võtaks ainult ühe tunni päevas? Mida siis teha?

Siinkohal olemegi loonud lahenduse ja tulnud appi CareMatega. Meie kaudu saab tellida abi ka pooleks tunniks, näiteks korra hommikul ja õhtul, mis teeb 10 eurot kokku. Kui tellida seda iga päev, siis on see ikka üle kolme korra odavam, kui hooldekodu ning lisaks saab inimene olla oma kodus, oma asjadega ümbritsetud. Pole ju halb? Tegelikult ju isegi päris hea variant?

„Miks see teenus tasuta pole?“
Me täiesti mõistame, et teenus võiks/ peaks olema tasuta, kuid kahjuks hetkel on see riigi tegemata töö ning vajalik abi ei jõua kõigile, kellel seda tegelikult vaja oleks. Seaduses (perekonnaseadus § 90) on kirjas, et lähedased peavad toetama oma lähedasi ning see tõttu ei saa CareMate ka riigilt raha, et teenust tasuta pakkuda. Hiljuti räägiti ka ERR-is samast teemast ning numbrid on ausalt öelda hirmutavad.

Tegime CareMate platvormi, sest usume, et pole õige abivajajaid hätta jätta. Tegemist on erafirmaga, mis peab hoolitsema, et hooldajad saaksid vääriliselt tasutud, hooldajaid koolitama, maksma arendajatele, et platvorm töötaks ja leht oleks turvaline ning loomulikult ei pääse ka meie maksudest.

Meil on kaardid ausalt ja läbipaistvalt laual. Hooldus tund on 10€ ning hoolitseme selle eest, et hoodajad saaksid väärilist tasu, sest see on raske töö ning usume, et missiooni tundega, mitmeid nõudeid täitnud hooldajad on seda väärt. Lisaks peavad hooldajad abivajate juurde transpordi leidma ning ka selle peale kulub aega, mis pole eraldi tasustatud. Maksud, koolitused ja platvorm nõuavad samuti raha.

„Jälle mingi välismaa rikkurite firma!“
Me oleme kommenteerijatega nõus, eestimaine ja oma on alati parim ning südame lähedasem!

CareMate on tehtud Eesti noorte poolt, Eesti kapitalil, Eesti turu vajaduste järgi ning hetke seisuga eksisteerib ainult Eestis. Rikkuse kohta peame kahjuks/õnneks ütlema, et keegi meist rikkaks pole veel saanud.

Loodame, et kõik lugejad ning viha täis kommenteerijad, said oma küsimustele vastused ning saame kõik rahumeelselt pühi pidada. Kui on tekkinud lisa küsimusi, siis kirjutage julgelt info@caremate.ee.

Kokkuvõttes tahaksime soovida CareMate tiimi poolt kõigile ilusaid jõule ning rahulikke pühi!
Üks osa CareMate tiimist.

Uuri lähemalt ERR uudise kohta siit-  https://www.err.ee/885858/hooldusravikliiniku-juht-vaimsete-hairetega-patsientidele-napib-eestis-kohti

Eelmine
„Kuidas ma saan usaldada võõrast inimest enda koju?“
Järgmine
Märkamatuks jäänud hooldusvajadus