Ma tunnen ennast nii üksi..

„Ma olen juba soliidses eas proua. Minu tööpäevad on juba läbikäidud, suuremad verstapostid elus on möödas. Paljud sõbrad on kahjuks meie seast juba lahkunud, lastel ja lapselastel on omad kiired tegemised. Kokkuvõtlikult pean tunnistama, et ma pole enam nii sotsiaalne nagu vanasti ja tunnen ennast väga üksi, mitte kellegiga pole enam rääkida.“ – neid samu mõtteid on CareMate hooleandjad kuulnud abivajajatelt korduvalt.


ERR Novaator kirjutab, et eakate alakaalulisuse peamiseks põhjuseks on üksildus. Vanemaealised inimesed ei saa enam nii palju kodust väljas käija ning nende sotsiaalsus langeb väga madalale tasemele. Sellises olukorras elades, unustab eakas mõned toidukorrad vahele. Tihti läheb olukord niivõrd kriitiliseks, et eakas sööbki ainult mõned jogurtid või kausikese jäätist. Artikkel toob välja, et eakatel pole tihti inimesi, kes saaks neid igapäevaselt aidata.

3,7 protsenti SHARE uuringus osalenutest on öelnud, et neil ei ole ühtegi inimest, kellega arutada talle olulisi asju. Arvestades, et Eestis on umbes pool miljonit üle 50-aastast, siis ligi 19 000 vanemaealist tunneb end üksildasena.

Miks üksinduse teema meile nii hinge läheb ja miks ma sellest otsustasin kirjutada?

CareMate platvormi looja ja omanik Marion saatis mulle Skypes ERR Novaatori artikli lingi lausega:

 „Ma tahaksin avalikult tervele maailmale karjuda, et MEIE SAAME AIDATA! Ma tahan, et kõik inimesed teaksid, et suhtlemine ja inimlikkus on nii uskumatult oluline!“

Ma tean seda tunnet, sest ma ise tunnen sama moodi. Iga kord kui loen või kuulen, et keegi on sattunud täbarasse olukorda, ma tahaksin kasvõi kuidagi aidata. Kui aus olla seetõttu ma siin CareMate platvormi taga olengi, sest siin ma saangi päriselt aidata!

Seega palun kallis lugeja, palun ära karda küsida abi! Sa ei pea tundma ennast pahasti, et Sina või sinu lähedane tunneb ennast üksildasena. Me tahame Sind aidata, kirjuta meile julgelt!

Kui soovid lugeda lähemalt, millega CareMate sind aidata saab siis kliki siia:

https://www.caremate.ee/services

Link ERR Novaator artiklile: https://novaator.err.ee/908631/eakate-alakaalulisust-pohjustab-jarjest-enam-uksildus

Eelmine
Ratastoolika bingo (Osa 1)
Järgmine
Kas vahel tekib südamesopis süütunne hoolimatusest vanemate ees?