„Kuidas ma saan usaldada võõrast inimest enda koju?“

Peamine küsimus, mis kajas läbi ruumi oli-

 „Kuidas ma saan usaldada võõrast inimest enda koju?“

See on täiesti õigustatud küsimus, eriti kui tuletada meelde meedias kõlanud hirmulugusid hooleandjatest, kes kasutavad teisi inimesi ära. Kuidas siis õigupoolest ikkagi saab?

Käisime 15 detsember 2018 Narva- Jõesuus Eesti lihashaigete seltsil külas. Külastuse peamiseks eesmärgiks oli uurida, mida nähtakse peamiste probleemidena Eesti hooldus maastikul ning millele saaksime meie CareMate-ga rohkem rõhku panna, et pakkuda täpselt sellist teenust mida päriselt inimesed vajavad.

Kuidas me CareMates siis seda probleemi lahendame?

1 Samm.  Karistusregistri väljavõte

Kui on karistusregistris märge tulevasel kandidaadil, siis nagu öeldakse on game over ja kandidaat langeb välja.

2 Samm. Vestlus hooleandja kandidaadiga

Vestluse põhiõhk on välja uurida mis on uue hooleandja motiivid? Kas tal on isiklikud kokku puuted olnud varasemalt? Kas ta on empaatiline inimene? Kas ta on siin hoopis ainult raha pärast? Ehk siis vaatame, kas hooleandjana on inimesena sobilik ning ega tervise poole pealt pole ühtegi piirangut.

3 Samm. 6 astmeline e-koolitus

E-koolitusel on iga peatüki lõpus test, mille edukal läbimisel alles avaneb uus peatükk.

4. Samm. Praktiline koolitus

Praktiline koolitus on 2- päevane koolitus, kus õpitakse ergonoomikat, tõstmisvõtteid, abivahendeid kasutama ja esmaabi. Koolituse edukal läbimisel saavad läbinud ka vastava diplomi.

Eesti lihashaigete seltsi külastades tuli publiku seast mitmeid ideid, kuidas veelgi tugevdada hooleandjate väljaõpet ja see läbi ka usaldust hooldajate vastu.

·  Esimesed hooleandja tööpäevad käib uus hooleandja varjuna kaasas vanematel olijatel. CareMate on varasemalt kasutanud sarnast varjanti, kus vanem olija tuleb esimesed päevad kaasa ja jälgib, et kõik läheks hästi.

·  Kaasata füüsilisse koolitusse päris abivajaja, et hooleandjad saaksid harjutada. Samuti saaksid abivajad kindlad olla, et hooldaja oskab reaalsetes situatsioonides hammama saada.

·  Nahahooldus praktika peatükk lisada koolitusele.

·  Kasutada video tutvustusi hooleandjatest, piltide ja teksti asemel. Nii tekib hooleandja teenust tellides ette soojem pilt, keda oma koju oodata.

Kõik välja käidud ideed on meie jaoks kulda väärt ning kindlasti võtame need kasutusse. Siirad tänud Eesti Lihashaigete seltsile, et nad meid vastu võtsid ning nii lahkelt arutlustest osa võtsid!


Eelmine
Koduteenus on alternatiiv kallile hooldekodukohale
Järgmine
Miks nii palju viha pühade ajal?