Vajad abi puudega eaka inimese hooldamisel? Loe, mida Katrin ette võttis.

CareMate teenuseid kasutavad väga paljude erinevate põhjuste tagajärjel isikuhooldusel ja koduhooldusel abiks olemist vajavaid inimesed.

Tegime oma meeskonnaga väikese uuringu ja küsisime juhuslikult erinevate tellijate seast põhjusi ning tagasisidet meie internetikeskkonna ja sealt saadavate teenuste kasutamise kohta. Oleme väga tänulikud, et Katrin oli nõus jagama oma pere lugu:

Küsisime esmalt, mille tõttu tekkis abivajadus ja kuidas leiti lahendus?

Katrin: „Peale minu abikaasa paljude ja erinevate uuringute järel diagnoosi (ALS) saamist 2018.a. jaanuaris saime umbes 2 aastat kõigi asjadega ise hakkama. Samal ajal käisin ise tööl 3 päeval nädalas. Kuni Jüri sai valmis pandud toidu ise kätte ja söönuks, oli ta kodus üksi kuni töölt tulin. Laste pered käisid vajadusel abiks teisi asju korraldamas.

ALS on lihaste kõhetumist põhjustav närvihaigus, mida kutsutakse Amüotroofiline lateraalskleroosiks. See avaldub tavaliselt 50-ndatel eluaastatel ning esineb meestel tunduvalt sagedamini kui naistel. Haigus haarab seljaaju ning pikilikaju närvirakke, kahjustades oluliselt tahtlike liigutuste sooritamist. Iseloomult on ALS pidevalt süvenev haigus.

Kuigi esmapilgul tundus justkui lahendus on käes, siis mingist hetkest sai Jürist ja Katrinist siiski meie internetikeskkonna kasutaja.

Uurisime, mille põhjal tuli otsus, et hooldusabi korraldamist oli tarvis muuta?

Katrin: “ Haiguse süvenedes jäi Jüril jõudu aina vähemaks. Kuna mina ei jaksanud Jürit tõsta, et teda dušši alla pesema viia, hakkasin 2020 a. jaanuarist ise abi otsima.

Kellegi teise eest hoolitsemine võtab aega ja vajab oskusi. Selleks aga, et ennast hoida, ei pea alati kõike koormat enda kanda võtma. CareMate hooleandjad on läbinud põhjaliku ettevalmistava kursuse, et tõstmisel kasutada õigeid ohutuse tagamise võtteid nii kliendile kui iseendale. Hooleandjat saab tellida iga päev kella 8st hommikul kuni 23ni õhtul.

Kuidas jõudis tee CareMate internetikeskkonna kasutamiseni?

Katrin: „Internetis infot otsides jäi teiste hulgas silma CareMate tutvustus, mis oli lihtne, konkreetne, normaalse hinnaga. Alguses oli meil tehnilisi probleeme tellimuse sisestamise ja maksmisega. Heleri oli lahke abiline nii telefoni kui e-posti teel. Millalgi saime süsteemi ladusalt toimima.

Tegemist on internetikeskkonnaga, mis pakub iseteenindusvõimalust. Vali abi vajamise aeg, tegevused ja abiline, kes Sulle meeldib. CareMate pakub ainult neid inimesi, kes on kindlasti teenust vajava inimese kodupiirkonnas olemas ja saavad valitud kellaajal tulla. Tasustamine käib läbi selle sama internetikeskkonna, kuid esmalt tuleb internetipangas veenduda, et tellija kaardil on internetiostud lubatud. Hind on 10€ tund.

Kõige tähtsam küsimus- milline on tagasiside?

Katrin: „Alates jaanuarikuust on meie juures käinud mitmeid hooleandjaid, kes kõik on vajalikud toimetused hoolikalt ära teinud ning lahke sõnaga päeva hoidnud. Hea, et sellised inimesed on olemas. Viimastel kuudel on meil käinud üks kindel abiline.“

Milliseid soovitusi annaksite teistele perekondadele, kellel on sarnane situatsioon, kus vaja on igapäevast lisaabi endaga toimetulekul?

Katrin: „Sarnases olukorras teistele inimestele võin soovitusena öelda, et kõiki omastehooldudes vajalikke tegevusi ei tohiks enda kanda võtta. Mure ja kurbus murravad niigi jõudu ja halvavad meeli. Meie lähedased vajavad meid tugevatena. Laske asjatundjatel ennast ja oma peret aidata!

Õnnelikud kliendid on parim innustus CareMate meeskonnale. Soovime jõuda kõikide abivajajateni ja pakkuda võimalust elada iseseisvalt täisväärtuslikku elu oma kodus!

Infot selle kohta, milliseid hooldusteenuseid kodukülastuseks tellida saab, leiab SIIT.

Lisaküsimuste korral kirjutage: info@caremate.ee

Eelmine
Kuidas aidata dementset lähedast, kes on üksinda kodus?
Järgmine
Millal on õige hetk hakata otsima eakale abi? Eva jagab kogemust