Kas ma oskan hinnata oma abivajadust?

Miks on üldse abi vaja ja kas me tegelikult ikkagi väärime seda? Olen selle üle palju mõelnud. Minultki on küsitud, kas oleksin iseenda klient? Mida see sisuliselt tähendab? Millal on see hetk, kus tegelikult oleks õige paluda endale toeks abilisi?


Meile, eestlastele, on kohane ikka ise nii kaua hakkama saada kui vähegi võimalik. Ka siis, kui selg valutab ja masendus peal, püüame olla tublid ja mitte viriseda. Kuhu võib see aga lõpuks viia?
Kasvasin üles perekonnas, kus kõikidel lähedastel oli vaja tuge (isa oli skisofreenikuna meid jätnud, emal oli depressioon ja füüsiline puue, vennal Aspergeri sündroom) ning tundsin, et olin ise nagu väikene täiskasvanu, kes pidi alati teistele tuge pakkuma. Kui sain 20, vaevas aga mind ennast tugev probleem – depressioon ja ärevushäired, mis tekkisid murekoormast ja stressist minu südames. Abiks kirjutati mulle tablette –antidepressante ja rahusteid, mis tegid „pea paksuks“ ja aeglustasid mõttevõime. Ma ei jõudnud olla enam tubli ja agar, mitte miski, mis ümberringi toimus, ei läinud mulle enam korda. Kadus soov ise aktiivselt tegutseda või midagi saavutada. Ülikool jäi tollel hetkel pooleli ja mõni kuu mu elus möödus „mustas augus“.

Õnneks viis ema mind kokku inimestega, kes tekitasid lootust, et suudan end taas kokku võtta. Tegelikult ulatas ema mulle siis ka ühe kummalise kontakti ja kutsus meile koju moraalseks toeks  inimese. See inimene ise ei teadnudki, et ta oli tegelikult minu jaoks hooleandja. Ta ei hooldanud mind füüsiliselt, kuid vajasingi sel hetkel just enda kõrvale lihtsalt vaimset inimest, kes tundis siirast huvi mu vastu. Uuris, kuidas mul tegelikult läheb ja soovis mind mustast august välja aidata. Selle tulemusel võtsin end kokku ja olen tänaseks teinud väga suurt karjääri ning saavutanud täieliku sisemise hingerahu. Minu vaimne ja füüsiline tervis on tippvormis ja mul jätkub energiat teisigi aidata.

Küsin nüüd uuesti. Kas me tegelikult väärime abi? Vastus on ilmselt Sul juba endalegi teada! Jah, me kindlasti väärime seda.

Kust seda küsida? See on väga lihtne. Alusta kasvõi meie platvormil hooleandja appi kutsumisest. Kutsu ta appi igapäevatoiminguid tegema, kui pead kedagi lähedastest hooldama või kutsu ta endale appi, kui Sina ise vajad hoolt ja abi.
Kuidas? Registreeri www.caremate.ee platvormil ja pane kirja oma soovid. Kutsu endale appi hooleandja, kes aitab pesu pesta, koristada, poes käia või isegi arsti juurde minna. Kutsu hooleandja, kui vajad enda emale või vanaisale abi isikuhooldusel. Sa kindlasti tead, milles abi vajad. Vali kalendrist sobiv aeg, visiidi kestvus ja leia CareMate ’i hooleandjate seast endale või su lähedasele sobiv abiline. 

Sul ei ole vaja muretseda, CareMate`i professionaalsed hooleandjad on koolitatud olema toeks ja tulevad appi heast südamest!
Hooli endast ja oma lähedastest!

Marion CareMate`st

Eelmine
Hooleandja tagasiside - miks just CareMate?
Järgmine
Kellele ja miks tellida hooleandja?