Hooldajatöö on muutunud erakordselt populaarseks

CareMate CEO Marion Teder ja Eesti Lihasehaigete Seltsi juht Jüri Lehtmets.

Viimastel nädalatel on CareMate´i hooldusplatvormile hooleandja tööd tegema registreerunud juba 70 inimest.
„See üllatab positiivselt mind ennastki. Oleme sageli harjunud mõtlema stereotüüpselt, et eestlased on kinnised ega pole ka ülemäära abivalmid, suur huvi hooleandja ameti vastu näitab aga, et hoolivust on meie inimestes palju,“ ütles CareMate´i juht Marion Teder. 

Registreerunud soovijatega viiakse läbi töövestlused ja kontrollitakse vajalike oskuste olemasolu, kõige suurem huvi ameti ja paindliku töövormi vastu on Tallinna ja Tartu tervishoiukõrgkoolide õppurite seas.

„Küllap on üks põhjuseid, miks meiega liituda soovitakse, just see, et töötada saab omal valikul endale sobivas piirkonnas ja meelepärastel aegadel. Hoolekandesektori üks töökäte puuduse põhjuseid on seni kindlasti olnud asjaolu, et see on pigem tähendanud täiskohaga tööd, kuid eriti noortele sobivad teistsugused töötamise viisid paremini,“ selgitas Teder.

CareMate on hetkel valmis kodu- ja isikuhooldusteenuseid pakkuma eelkõige Tallinnas, Tartus ja Elvas, kuid omavalitsuse huvi korral saab laieneda ka teistesse Eesti piirkondadesse.

„Eakate festivalil inimestega suheldes joonistus välja, et eesti inimene pigem pelgab abi küsida ega soovi isegi lähedastele kuidagi koormaks olla. See mõtteviis peaks muutuma – on ju tänased eakad panustanud palju oma pereliikmetesse ja ühiskonda, loomulikult on neil ka õigus oodata, et kui ise enam päris hästi ei jaksa, siis keegi tuleb appi. Peagi lähevad ka tänavad libedaks ja igal aastal juhtub kukkumiste tõttu õnnetusi, mida saaks väikese kõrvalabiga ära hoida,“ paneb Marion Teder südamele. „Meil on nüüd terve hulk tublisid hooleandjaid, keda appi paluda.“


Eelmine
Hoolekandes aitab tööpuudust leevendada paindlik veebiplatvorm
Järgmine
CareMate sai riigilt teenuse arendamiseks 15 000 eurot toetust